Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.06.2020 14:27 (Üye) Soru : İYİ GÜNLER..MÜŞAVİRLİĞİNİ YAPTIĞIM MÜTAHİT FİRMALAR VAR BU FİRMALAR BAZEN 1: İNŞAAT TAM BİTMEDEN ELKTRİK DOĞAL GAZ BAĞLATIP DAİREYİ TESLİM EDİYOR BU DURUMDA ELEKTRIK DOĞAL GAZ BAĞLATILAN TARIHTE FATURA KESİLMELİ Mİ İNŞAAT TAM BİTMEDİĞİ HALDE . FATURA KESERSEK MALİYET NEYE GÖRE HESAPLAMAMLIYIZ 2. KESİLEN FATURA GELECEK DÖNEMLERE AİT GELİRLERE YAZILABİLİRMİ 3 BAZENDE İNŞAATI BİTİRİLİP TESLİM EDİLDİĞİ HALDE İNŞAATLA İLGİLİ FİNANSMAN GİDERLERİ DEVAM ETMEKDE YADA HALEN O İNŞAAT İÇİN MALİYET FATURALRI GEÇ DE OLSA GELMEKTE BU MALİYETLERİ DÖNEM GİDERLERİNE YAZA BİLİRMİYİZ ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKUR EDERİM.

Cevap : İNŞAAT BİTMEDEN FATURA DÜZENLENMEZ. FATURA DÜZENLER İSENİZ BAHSETTİĞİNİZ İŞLEMLERİN CEVABI OLMAZ.ALINAN PARALAR AVANS OLARAK KAYIT YAPILIR.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.