Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.06.2020 20:42 (Üye) Soru : Sayın Danışmanımız. 7103 sayılı yasa ile tüm eksik gün nedenleri için sgk ek 10 formu kaldırıldı.Kurumca istenilmesi halinde iibraz edilmesi zorunlu olacaktır.denmektedir.Bu durumda nakit ücret desteüği nedeni ile tek işveren imzalı ücretsiz izin formunun sakıncası olabilirmi?

Cevap : kapsamındaki ücretsiz izne ayrılan işçiler bakımından; a) Nakdi ücret desteğinden yararlanılabilmesi için ücretsiz izne ayrılan işçilere ilişkin aylık bildirimler, “https://uyg.sgk.gov.tr/IsverenSistemi” internet adresinden ücretsiz iznin verildiği ayı takip eden ayın 3’üne kadar işverenlerce yapılır. İşveren, Nakdi Ücret Desteğinin uygulama süresi kapsamında, ilgili ayda işçinin ücretsiz izne ayrıldığı gün sayısını, işçinin TC Kimlik Numarasını, işçinin IBAN numarasını ve cep telefonu bilgilerini SGK başvuru ekranı üzerinden bildirecektir. Bu verilerin kullanımına ilişkin işçiden feragatname de alınması gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.