Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.06.2020 20:47 (Üye) Soru : Üstadım,01.05.2020 mayıs ayında kçö başvuran bir firmada çalışana e devletten bakıldığında 12 günlük kçö ödemesi çıkmış. bu çalışan aralıklarla 1 er günlük toplamda 2 günlük rapor almış. işkur a bu raporlar gönderildi ama işkur un ödeme günü değişmedi. toplamda 2 günlük raporu işveren ödeyebilir mi.? öderse tam gün mü yoksa yarım gün üzerinden mi hesaplanır. işverenin ödemesinde kurum tarafında bir sıkıntı olmaz ise, bildirgede hangi kod kullanılr. 19 + 12 kçö = 31 gün mü hesaplanacak.? Sayg.

Cevap : işçi rapor almış ve kçö alıyorsa bu günler toplanıp 27 kodla bildirilmelidir. Ayrıca rapor onaylanmalıdır. Raporlu işçinin çalıştırılmaması gerekir ve fiili çalışması olmayan işçiye ücret ödenmemesi gerekir. İşverenin yalnızca analık halinde çlaışmamıştır ikonu işaretlenerek raporlu olduğu günlerde atıfet kabilinden ödeme yapması sözkonusudur.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.