Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.06.2020 20:37 (Üye) Soru : Personellerim arasında vergi indirim raporu alarak emekli olanlar var. Raproları süresiz , 5 yıllık ve 1 yıllık bu kişiler emekli sgdp sigorta olarak gözüküyor. Vergi indirim derecelerine göre devam ettiriyorum burda sorun yok sanırım, 1 yıl olan personelin raporu 26/05/2019 bitmek üzere personelin vergi indirmini ben bu durumda raporu yenilemezse yada daha önceki gib sistem üzerinden rapor yenillemesi gelmezse indirimi kapatıp haziran ayında normal indirimsiz bordromu yapıcam, personel emekli maaşı kesilecekmi yoksa devam edermi çalışma bakanlığı ikinci emre kadar eski raporlar geçerli dedi nasıl yapmak lazım.

Cevap : 2020 yeni engelli sağlık raporu talebi yeri, İl Sağlık Bakanlıkları olarak belirlenir. Engelli sağlık raporlarının yenilenmesi işlemini yapacak olanlar, kendi ikamet illerinde bulunana İl Sağlık Müdürlüğü binasına talepte bulunurlar. Yenileme talebi sırasında gerekli olan belge ve bilgiler, kuruma iletilir. Talep için ilk önce İl Sağlık Müdürlüğü ile görüşülmeli, ikinci aşamada tam teşekküllü hastanelere gidilmelidir. Kuruma bildirim yapılmadan alınan engelli sağlık raporlarının güncelleme işlemleri geçersiz sayılır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.