Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.06.2020 13:45 (Üye) Soru : Merhaba üstad. 01.04.2020-30.06.2020 tarihleri arasında müşterim için haftalık 40 saat üzerinden kısa çalışma ödeneği için başvuru yaptım. nisan ayı kısa çalışma ödeneği 1 işçisi için aylık 20 gün olarak ödemesi yapılmış.fakat ben bildirgede eksik gün 23 yarım ücret 7 olarak işkura ve sgkya bildirdim. mayıs ayı içinde işçisine 27 gün kısa çalışma ödemesi yapılmış İşkura haftalık çalışma saatini 40 saat olarak verdiğimi fark ettim Nisan ve mayıs aylarının bildirgelerini düzeltmem için nasıl bir yol izlemem gerekli. teşekkürler.

Cevap : İptal ek bildirge verikmesi gerekir. Ya da fiili çalışma olmamışsa kçö de fazla bildirilen günler için 10 genel hayatı etkileyen nedenler olarak SGK na dilekçe ile düzeltme verilebilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.