Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.06.2020 20:18 (Üye) Soru : Soru: 23 mart 2020 tarihinde kçö için başvuru yapılıyor. Haftalık 25 saat çalışma yapılacak 20 saat çalışılmayacak.İşkur mart ayı için bir günlük k.ç.ödemesi yapmış. Mart 2020 aylık bildirgede 30 gün çalışma 1 gün 18 kodu ile eksik gün bildirmek mi gerekiyor? Luca direkt 30 gün verdi. kolay gelsin

Cevap : Eksik gün nedeni olunca parmak hesabı yapılmaktadır. Ay içinde eksik çalışması bulunan sigortalıların prim ödeme gün sayıları;(Ay/dönemdeki toplam gün sayısı – Eksik gün sayısı = Prim ödeme gün sayısı)formülü vasıtasıyla belirlenir. 31 gün çeken ayda 1 gün eksik günü olan sigortalının; Prim ödeme gün sayısı 31-1=30 olacağından, Prim ödeme gün sayısı “30” gün olarak bildirilecek ve eksik gün sayısı girilmeyecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.