Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.06.2020 09:35 (Üye) Soru : Selamlar Üstadlarım, Sizlere sormak istediğim Şahış firmasıyız ve tür değişikliği ile ltd.şti. olacağız şahsın üzerinde ticari vinçli kamyonlar mevcuttur. Bu kişi Ltd. olarak kardeşini hem müdür olarak hemde nakdi sermaye girişi ile ortak olarak girişini yapacak şirkete. Ticaret sicilinde bu işlem onylandıktan sonra tür değişikliğini yapan bu kişi kardeşine hisselerini devredip ortaklıktan tam anlamıyla ayrılabilir mi.

Cevap : Şahıs firması önce tür değişikliği yapmalı, sonra ortak alınabilir, eş anlı olarak tür değişikliği ve ortak ilavesi yapılamamaktadır,tür değişikliği ile iş makineleri de şirkte geçmiş olacak, Tür değişikliğinin tescilinden sonra tek ortak olarak hisse devri yapılarak ortaklıktan ayrılması da mümkün, iyi çalışmalar,
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.