Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.06.2020 20:38 (Üye) Soru : Sayın yetkili işyerimiz haftalık 18 saat çalışma olarak KÇÖ başvuru yaptı.Mayıs ayında 11 gün ve 31 gün istirahat alan işçilerimiz var.İstirahatleri İşkur 'a bilidirim yaptık.Ödemelerin de bir kesinti olmamış( 18 günlük olarak çıkmış.) Ücret bordrosunda eksik gün olarak kaç gün göstermeliyiz.Geldiği günleri Parmak hs.Yapıp kalan günleri istirahtli mi? Göstermeliyiz. Teşekkür ederim

Cevap : İŞ-KUR mevzuatı ve uygulamalarına göre kısa çalışma ödeneği alanların SGK’dan geçici iş göremezlik ödeneğinin (rapor parasının) başlaması durumunda geçici iş göremezlik ödeneğine konu olan sağlık raporunun başladığı tarih itibarıyla kısa çalışma ödeneği kesilmektedir. Rapor onaylanmalı kçö ile birlikte 27 ile bildirilmelidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.