Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.06.2020 14:49 (Üye) Soru : Merhabalar, Gelir vergisi mükellefi olarak işyeri açtıldı. Faaliyet olarak aşağıda yazılan işleri yapacaklar. Bu faaliyetlerle ilgili ödeme kaydedici cihaz kullnma mecburiyeti olur mu? ANA FAALIYET KONUSU 451111-OTOMOBILLERIN VE HAFIF MOTORLU KARA TASITLARININ BELIRLI BIR MALA TAHSIS EDILMIS MAGAZALARDA PERAKENDE TICARETI (AMBULANS VE MINIBÜS BENZERI MOTORLU YOLCU TASITLARI DAHIL (3,5 TONDAN DAHA AZ)) (GALERICILER DAHIL) IKINCI FAALIYET KONUSU 749001-EKSPERTIZ FAALIYETLERI (ANTIKA ESYALAR, MÜCEVHERLER VB. IÇIN EKSPERTIZ HIZMETLERI) (DENIZ, GAYRIMENKUL VE SIGORTA IÇIN OLAN EKSPERTIZ FAALIYETLERI HARIÇ) ÜÇÜNCÜ FAALIYET KONUSU 452007-MOTORLU KARA TASITLARININ GENEL BAKIM VE ONARIM HIZMETLERI (AYNI ISLETMEDE MEKANIK, ELEKTRIK SISTEMI, KAPORTA, BOYA, FREN SISTEMI, CAM, PENCERE VB. BAKIM VE ONARIMININ YAPILMASI)

Cevap : ÖKC Kullanmayacakların listesi aşağıdaki linkde bulunan Mali Rehberde dir.181. sayfadadır. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1314/Mevzuat-Dosya/Mali-Rehber.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.