Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.06.2020 08:15 (Üye) Soru : Merhaba, Anonim şirket olan A Hastane işletmesinde çalışan doktorlar aynı zamanda Ortak , Ykb ve Üyeleridir. Bu ortaklar aynı zamanda kendi muayenehanelerinden dolayı Serbest Meslek Erbabı veya farklı kendi şirketleri de bulunmaktadır. Bu doktorların A hastanesine vermiş oldukları aylık değişken hizmet hakedişleri için Kendi şirketlerinden fatura veya Serbest meslek makbuzu alınması Uygun mudur ? Aynı şekilde YKB olan doktor işletmede Genel Müdürlük görevini de yapmaktadır , bu görevi için de ayrıca SMM alınması uygun mudur ? Teşekkürler.

Cevap : Doktorlar hastahaneye fatura veya Sm Meslek makbuzu düzenleyecek.YKB dan alınan bedel ÜCRETTİR.Hastane ücret bordrosu düzenleyecek.Ücret için makbuz düzenlenmez.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.