Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.06.2020 17:20 (Üye) Soru : üsdadım. eczaneler 9-19 arası çalışır .personel kısa çalışma ödeneği alabilirmi.diyelimki aldı dahasonra problem olurmu.tşk.ederim.

Cevap : Kısa çalışma ödeneği; Genel ekonomik, sektörel, bölgesel kriz veya zorlayıcı sebeplerle işyerindeki haftalık çalışma sürelerinin geçici olarak en az üçte bir oranında azaltılması veya süreklilik koşulu aranmaksızın işyerinde faaliyetin tamamen veya kısmen en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde, işyerinde üç ayı aşmamak üzere sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan bir uygulamadır. İşyerinizde böyle bir durum var ise kçö başvurusu yapınız ve 4/a kapsamında adına işsizlik sigortası yatırılan tüm işçiler kçö den yararlanma hakkına sahiptirler.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.