Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.06.2020 09:40 (Üye) Soru : Değerli Üstadlar, 2 ortaklı bir Anonim Şirket (nama yazılı hisse senedi mevcut) 2 ortakta yk üyesi. ortaklardan biri hisselerini 3.bir şahısa devredecek.Biraz araştırdım fakat derli toplu birşey bulamadım.. Hisse senedinin arkasına ....kişisine hisseleri devir ve temlik ettim diye bir ciro yapmak gerekir mi? yk üyesinin istifası ve yeni atama kararı almak gerekir mi? Görev dağılımı ve temsile ait karar almak gerekir mi?süreç hakkında değerli yönlendirmelerinizi alabilir miyim? teşekkür ederim.

Cevap : Hisse devri noterden olabileceği gibi ilmühaber düzenlemesi ile de yapılabilir, diğer taraftan YK istifa ataması ortakların tasarrufundaki bir hadisedir, ortaklıktan çıkmak YK üyeliğini sona erdirmez, iki kişilik yönetim kurulunda istifa ve atama için toplantı nisabı oluşmadığından bun istifa ve atamanın veya yeniden yk seçiminin genel kurul ile yapılması gerekmektedir, seçim sonrasında temsil kararının alınması yerinde olacaktır, iyi çalışmalar,
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.