Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.06.2020 16:31 (Üye) Soru : Bir Ltd.Şti mükellefim için Daha önce mücbir sebebten faydanır ibaresi çıkmıştır.bu nedenle 2020/04 KDV ve Ba-Bs formlarını döneminde vermedik bugün vermek istediğimde dönemi geçmiştir onaylayamassınınz ibares ile karşılaştım.Alo 189 u aradığımda sonradan ana faaliyet kodlarına göre bazı firmalar mücbir sebeb dışında bırakılmıştır denildi.Beyan verme süresi 16,06,2020 tarihinde sona erdiğini beyan etmişlerdir.Bu beyanlara kesilecek cezaları mükellef kabul etmeyeceğinden biz ödemek zorunda kalacağız.Bizim gibi birçok meslektaşım aynı durumdadır. 16,06,2020 tarihinin 27,07,2020 tarihine ertelenmesi durumunu internette okuyorum. Bizlere bir yol gösterirseniz seviniriz. Ne yapmamızı önerirsiniz. Beyanları verelimmi yoksa biraz bekleyelimmi.Teşekkürler.

Cevap : Verilmeyen beyannameleri ve bildirimleri pişmanlık ile vermenizi öneririz. Yeni bir tebliği yayınlanıp yayınlanmayacağı konusunda yorum yapamayız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.