Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.06.2020 13:07 (Üye) Soru : İYİ ÇALIŞMALAR DOKTOR İÇİN MAYIS AYINDA E İMZA İLE E SMM BAŞVURU YAPILDI (01.06.2020) AKTİVASYON YAPILDI İNTERAKTİF EKRANI AÇILMADAN 30.06.2020 TARİHİNDE KADAR KAĞIT OLARAK SMMM KESEBİLME HAKKIMIZ VAR MI BİRDE POS CİHAZLARIMIZ İÇİN DURUM NE OLACAK TEŞEKÜR EDERİM.

Cevap : Merhaba; VUK 509'a göre; Bu Tebliğe konu e-Belge uygulamalarına dâhil olan mükellefler, uygulamaya dâhil oldukları tarihin içinde bulunduğu ayın (e-Fatura ve e-Arşiv Fatura uygulamaları için 7 nci günün) sonuna kadar, söz konusu belgeleri kâğıt ortamda da düzenleyebilirler. Ancak aynı işlem için e-Belge veya kâğıt ortamdaki belgelerinden sadece birinin düzenlenmesi gerekmektedir. e-Belge uygulamalarına dahil olunan tarihin ait olduğu ayın sonundan (e-Fatura ve e-Arşiv Fatura uygulamaları için 7 nci günden) itibaren, belgelerin e-Belge olarak düzenlenmesi zorunlu olup, kağıt ortamda belge düzenlenmesi halinde Kanunda yazılı cezalar tatbik edilir. iyi çalışmalar dileriz
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.