Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.06.2020 19:06 (Üye) Soru : Üstad kolay gelsin.İşçi ve işveren arasında karşılıklı anlaşmayla(işçi covid-19 dan dolayı işe gelmek istemedi) 01.04.2020 tarihinden itibaren ücretsiz izne ayrılan işçi 17.04.2020 tarihinden itibaren nakdi ücret desteğinden faydalanarak 14 günlük ücret aldı.Bu personel için 7 günlük şartı(7 günlük ücretin yarısını ödeme) var mı.Mayıs ayında da nakdi ücret desteğinden faydalandı. Mayıs ayında da 7 gün şartı var mı yoksa nisan 29 koddan, mayıs ayı 28 koddan çalıştığı günleri sıfır mı(0) olacak. İkinci soru:Başka bir işyerinde KÇÖ den faydalanamayan personel’i nisan ve Mayıs ayı için nakdi ücret desteğinden faydalandırabilir miyiz.İşkurdaki yetkili faydalandırabilirsiniz diyor .Başvuru süresi geçmedi mi. Kısacası nakdi ücret desteğinde hangi şart altında olursa olsun 7 gün şartı var mı Bilgilendirirseniz sevinirim.Kolay gelsin

Cevap : nisan ayından beri nakdi ücret desteği alan çalışanınız için Mayıs ayında 7 günlük yarım ücret uygulaması yapılmayacaktır. başkaca eksik gün nedeni yok ve sadece pandemi ücretsiz izin nakdi ücret desteği alınıyorsa eksik gün nedeni kod 28 olmalıdır. KÇÖ sonlanan işçileriniz eğer ücretsiz izinde iseler nakdi ücret desteğinden yararlanabilirsiniz.(17.07.2020 tarihine kadar)
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.