Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.06.2020 12:53 (Üye) Soru : Merhabalar, 2020 yılında kurulan bir mükellefim kendi sitesi aracılığıyla internet üzerinden ürün satışı gerçekleştirecek. Kendi ürettiği ürünler değil, dışarıdan A firmasından almış olduğu ürünleri kendi sitesi üzerinden satacak. Kendi internet sitesi üzerinden yapacağı satışlar nedeniyle 5.000/30.000 altı faturaları kağıt düzenleyebilir mi? Bazı kaynaklarda "Kendi ürünlerinin reklamı o sitede olacak"diye değerlendirip e arşive geçmesi gerekli diyen de oldu... Bilgilerinizi ve yardımlarınızı rica ediyorum.

Cevap : Merhaba; mükellefiniz aracı hizmet sağlayıcı durumunda satış gerçekleştirecekse o zaman e-arşiv yükümlülüğü başlar. Aşağıda belirtilen detaya dikkat edilmelidir. Aracı Hizmet Sağlayıcıları, İnternet Ortamında İlan Yayınlayanlar ile İnternet Reklamcılığı Hizmet Aracıları 509 SN VUK GT Mevcutlar 1/1/2020 (2020 ve müteakip hesap dönemlerinden itibaren belirtilen işler ile iştigal etmek üzere işe başlayacak mükelleflerin ise işe başlama tarihinden itibaren 3 ay içinde) iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.