Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.06.2020 10:01 (Üye) Soru : iiyi günler..1).maden işletmesi olarak 01.07.2020 tarihi itibariyle E-İRSALİYE UYGULAMASINA tabiyiz....Bunun için yine ayrıca başvuru yapmamız gerekiyor diyimi?01.07.2020 tarihinde başvuru yaparsak TEMMUZ sonuna kadar eski usul kağıt ortamında irsaliye düzenleyebilirmiyiz ? 2) E-defter için entegrator ile çalışmaktayız..E-İRSALİYE için GİB üzerinden kesmeyi düşünüyoruz... bunun için e-arşiv fatura da olduğu gibi mevcut şifre ilemi girecez.bunun için ayrı bir şifre oluşturmak mümkün mü? neticede madende çalışan biri mecburen sisteme giriş yapacak şifreleri vermek istemiyoruz...Bilgilendirme yaparsanız sevinirim.kolay gelsin..

Cevap : Merhaba; 1. e-irsaliye uygulamasına Gib portal özel entegratör veya entegrasyon yöntemlerinden herhangi birini tercih ederek başvuruda bulunmalısınız 2. GİB portal üzerinden başvuruda tekrar irsaliye konusunda başvururak gerekli belgenizi düzenleyebilirsiniz iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.