Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.06.2020 11:28 (Üye) Soru : MERHABA. BEYAZ EŞYA TAMİR SERVİSİ YAPAN FİRMAMIZ, İŞYERİNDE KULLANMAK ÜZERE KAPALI KASA 2011 MODEL DOBLO COMBİ 1,3 DYN SAF. PANEL VAN (G.T.İ.P 87.03 KAMYONET SATIN ALIYOR, ALDIĞI KİŞİ HUSUSİ OLARAK KULLANIYORMUŞ BUNDAN DOLAYI FATURA KESEMEDİ. BİZİM FİRMA NOTERDE ARACI ALIRKEN KULLANIM DURUMUNA HUSUSİ OLARAK YAZDIRDIRMIŞ. ARACI İŞYERİNDE KULLANACAK BENZİNLERİNİ TAMİR GİDERLERİNİ KULLANACAK, MÜŞTERİYE TAMİRE GİDERKEN KULLANACAĞI ARAÇ OLARAK ALMIŞ. BU ARACI 2 YIL SONRA SATARKEN KDV ORANI NE OLACAK VEYA 6 YIL SONRA SATARKEN KDV ORANI NE OLACAK. BU KONU HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ. TŞK

Cevap : 1+1, 1+3, 1+4 veya 1+7 koltuklu, şoför ve öndeki yolcunun arkasındaki kısımda emniyet kemerleri veya emniyet kemeri montajı için tertibat, koltuk ve emniyet ekipmanı montajı için sabit tertibat, aracın iç kısmının her tarafında, araçların yolcu bölümlerinde yer alan konfor özellikleri ve iç döşemeleri (örn. yer kaplamaları, havalandırma, iç aydınlatma, küllükler), iki yan panel boyunca arka camları bulunan (en arkada yük bölümünün sağ ve sol taraflarında cam bulunsun bulunmasın); şoför ve öndeki yolcuların bölümü ile insan veya eşya taşınması için kullanılan arka bölüm arasında sabit bir panel veya bariyer bulunmayan kapalı kasa motorlu taşıtlar 87.03 pozisyonunda yer almakta olup, binek otomobiller bu kapsamda değerlendirilmektedir. ARACI NE ZAMAN SATARSANIZ SATIN DÜZENLEYECEĞİNİZ FATURADA % 1 KDV HESAPLANIR.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.