Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.06.2020 17:57 (Üye) Soru : Sayın Yetkili, Personel Taşıma işi yapan bir firmanın müşterisi Covid 19 salgını sebebi ile 2 firma arası yapılan sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etmiştir. Taşıma işi yapan firmada, personellere başka bir iş imkanı sağlayamadığından dolayı personel fazlalığı oluşmuş ve işten çıkış yapmak istiyor. bu süreç zarfında personellerin işten çıkışları yapılabilir mi ? Yoksa ücretsiz izin süresinin bitimi olan 17.07.2020 tarihinden sonra mı yapması gerekmektedir. yardımlarınız ve bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkür ederim. İyi Çalışmalar,

Cevap : Bu işçiler sırf iptal edilen iş için alınmış ve sözleşmeleri böyle ise işin sonlanması ile çıkarılabilir Ancak değil ise başkaca bir neden de yoksa fesih yasağı kapsamındadırlar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.