Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.06.2020 15:11 (Üye) Soru : ÜSTADIM İYİ GÜNLER DİLERİM.. SORUM KISACA ŞU.. BİR MUKELLEFİMİZ TENTE ALIM SATIMI YAPIYOR HAZIR ALIP KARINI KOYUP SATIYOR. YATIRIM TEŞVİKİ OLAN BİR FİRMAYA KDV HESAPLAMADAN FATURA KESECEK ŞİMDİ BİZ BU TENTEYİ ALDIĞIMIZ FİRMAYA YATIRIM TEŞVİKLİ KİŞİYE BU MALİ SATACAĞIZ DİYE BİLDİRSEK ONLARDAN DA BU TENTELERI KDV ÖDEMEDEN ALABİLİR MYİYİZ.. SATACAĞIMIZ FİRMANIN YATIRIM TEŞVİK BELGESİNİ ALIM YAPTIĞIMIZ FİRMAYA GÖSTERSEK KDV SİZ BU MALI ALABLİR MİYİZ.

Cevap : KDVK 13/d maddesine göre ; Yatırım Teşvik Belgesi sahibi mükelleflere belge kapsamındaki makina ve teçhizat teslimleri için KDV istisnası uygulanmaz.KDV den istisnalar için KDVK nun 11-12-13-14-15-16- ve 17. maddeleri inceleyiniz.Bu maddeler dışında istisna uygulanmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.