Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.06.2020 15:01 (Üye) Soru : Sorum. Mükellefiyet Tesisi Hakkında Gerçek Kişi Meslek Yüksek Okulunda giderek sertifika alarak öğrendiği Permakültür Tarım konularında Öğrencilere eğitim vermektedir. Uzaktan veya Yüzyüze verilen eğitim için Kuruma verilecek belge Serbest Meslek Makbuzumu yoksa gelir Vergisi Mükellefiyeti tesis edilerek Faturamıdır.Nace Kodu: 856002 Eğitimi Destekleyici Faaliyetler (Eğitim Rehberlik,Danışmanlık,Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Dahil) Test Değerlendirme Öğrenci Değişim Programlarının Organizsasyonu Yaparak Test ve Soru Bankası hazırlama gibi Eğitimi Destekleyen Öğrenim dışı Faaliyetler Nace Kodu Bu yapılan işte seçilebilirmi

Cevap : Bahsettiğiniz kişi için GV Serbest meslek kazancı mükellefiyeti tesis ettirilir. Defter beyan sisteminden SM Kazanç defteri tutulur. e-smm düzenler. nace kodu konusunda bilgi sahibi değiliz.VD ile görüşünüz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.