Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.06.2020 09:16 (Üye) Soru : Sayın Danışman, TTK 'ya göre 30/06/2020 tarihine kadar kapanış tasdiki yaptırılma zorunluluğunun,VUK' da olduğu gibi,"yasal süreden sonra 1 ay içinde yaptırılar defterlere Usulsüzlük cazası uygulanır" gibi , esnek bir süre varmıdır?Yani 30/06/2020 ye kadar kapanış tasdiki yapılmamış defter, 3 Temmuz da veya 30 Temmuzda yaptırılsa ,tamamem tasdiksizmi sayılıyor.? Süre sebebiyle acil cevap rica ediyorum. Not. Covid-1 Sebebiyle 3 ay evlere kapatılar biz 65 yaş üstü meslek mensuplarının ,bu defterleri yetiştirmesi mümkün değil. Saygılarımla....

Cevap : Konunun VUK açısından değerlendirilmesi gerektiği, tasdik sürelerinin uzatılmadığı dikkate alınarak işlem yapılması bir defada konunun ilgili başlıktan sorulmasının faydalı olacağı değerlendirilmektedir, iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.