Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.06.2020 09:21 (Üye) Soru : Merhaba, Çalışma Usul ve Esasları ile İlgili İç Yönerge Metni Genel Kurula ilave edilerek tekrar düzenlenecektir. Bununla İlgili olarak; 1. Toplantıda Bakanlık Temsilcisi bulundurma zorunluluğumuz var mı? ( Firmamız tek ortaklı A.Ş) 2. Genel Kurulda İç Yönerge metni ve Yönetim Kurulu (Başkan ve Süresi)seçimi yapılmıştır; İç Yönerge kabulü ve Yön.Kur.Başkanı ile ilgili olarak Genel Kurul dışında ayrıca Yönetim Kurulu Kararı almamıza gerek var mı? 3. İç Yönergemiz Çalışma Usul ve Esasları ile İlgili olacağı için Ana Sözleşme tadiline gerek var mı? İTO dan dönüş alamadım; Konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim.

Cevap : Genel kurullar yapılmasını belirleyen iç yönerge genel kurulda kabul edilmesi ve divan heyetince imzalı olması gerekir, ayrıca bir Yönetim Kurulu kararı gerekli değildir, Bu iç yönerge işçin esas mukavele tadiline ihtiyaç bulunmamaktadır. iyi çalışmalar,
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.