Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.06.2020 11:48 (Üye) Soru : İyi günler, 2 sorum olacaktı. 1) KÇÖ yeniden 1 ay uzatıldı. 22 haziranda kçösü biten için 23 hazirandan itibaren mi yoksa 1 temmuzdan itibaren mi başlayacak 2) haziran bordrolarını ebildirgesini normal mi vereceğiz yoksa muhsgk ile mi? ve dolayısıyla nisan mayıs haziran muhtasarı normal mi yoksa muhsgk ile mi vereceğiz. teşekkürler

Cevap : Konuya ilişkin usül ve esaslara dair yazılı açıklama henüz yapılmadı ancak 1. kçö bittiği tarih itibari ile uzatılması gerekmektedir ve bu uzamaya ilişkin işverenden talep dilekçesi alınmalıdır. 2. Muh sgk 01.07.2020 yürülük tarihi içermektedir. Ancak bildirimi ağusos ayında yapılacak bu bildirimin uzatılıp uazzatılmayacağı sonraki günlerde kesinlik kazanacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.