Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.06.2020 11:50 (Üye) Soru : merhaba , LTD STI olan firmamızın COVID 19 dan sonra , içinde bulunan ekonomik durumlardan - iş azlığından dolayı , 4-a sgk lısı olan 7 personelinin , 3 tanesini, aylık ücretsiz izine (isçi ile karşılıklı anlaşarak) ayırmak istiyor. Bununla alakalı AYLIK BİLDİRGEDE eksik gun kodunun girilmesi gereliyor demişsiniz. 1 - 2 çalışanımızın, 15 gun çalışıp - 15 gun ücretsiz izne cıkma nedeni , yaz aylarında işlerin azalması dolayısı ile, karsılıklı anlaşarak ucretsiz izne ayrılmaktır. bu 2 kişinin aylık bildirgede EKSIK GUN KODU ne olacak 2 - 1 çalışanımızın da, yazın 4 ay boyunca işlerin az olması sebebi ile, (karşılıklı anlaşarak) yazın her ay - aylık olarak 20 gun olmak uzere, yazlıklarında ailesi ile birlikte bulunma istegidir. bu 1 kişinin aylık bildirgede EKSIK GUN KODU ne olacak 3 - Birde , MUH-SGK ya gecinde bu eksik gunleri orada hangi bölümlerde gösterilecek ? yine eksik gun kodları AYRI AYRI MI yazılacak mı ? tesekkurler ...

Cevap : Eğer nakdi ücret desteği alınmayacaksa kod 21 NÜD alınacaksa kod 28 olmalıdır. Muhsgk da eksik gün kodu bildirim sütunu bulunmaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.