Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.06.2020 13:25 (Üye) Soru : Bir müşterim İtalya dan mal ithal etmek için İtalyan firması ile e posta ile haberleşiyor. Bilgisayarımıza giriliyor , İtalya firmasına ait e postalara müdahale ediliyor .İtalyan firmasına ait ibanlar değitiriliyor. Müşterim İtalya firması yerine ödemeyi değiştirilmiş Ibanlara gönderip dolandırılıyor. Dolandırılan bu rakamı Kurumlar vergisi açısından gider yazabilir miyiz? Muhtemelen hukuken geri alamayacağız bu ödemenin gider yazabilmemiz için hangi hukuki kısma kadar gitmemiz gerek, şartları nelerdir ? Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

Cevap : Bahsettiğiniz rakamın gider yazılması söz konusu değildir.Konu özel hukuk alanını ilgilendirmekte dir. Uluslararası hukuka vakıf bir avukat dan bilgi alınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.