Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.07.2020 15:37 (Üye) Soru : 01/07/2020'den itibaren e fatura kullanmaya başlayan şirket Gib'e müracaat ederken aynı tarıhte e defter de kullanmaya başlayacağını bildirmiştir. Ancak söz konusu şirket entegratör kullanıcısı olduğundan (Portal da olsa aynı olduğu söyleniyor) teknik olarak e defter mükellefi olamadığı söyleniyor. 01/07/2020'den itibaren e defter kullanıcısı olma talebimiz olmasına rağmen 31/12/2020'ye kadar kağıt defter'e devam edilmesinde problem olurmu. Cevabınız için teşekkür ederim.

Cevap : Merhaba; e-defter başvurus yaptıysanız kağıt ortamda defter tutamazsınız. yasal yükümlülüğünüz yıl başında başlayacaksa Gelir İdaresi Başkanlığı'na durumunuzu arz eden bir dilekçe ile başvuruda bulunmalısınız iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.