Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.07.2020 16:56 (Üye) Soru : Merhaba, 01.07.2020 tarihi itibari ile e-irsaliye kullanım zorunluluğumuz bulunmaktadır. Firmamızın 10 farklı deposu bulunuyor. Depoların hepsi yürüme mesafesinde olup, bir adet depoya yüklü mal hareketi olduğundan araca yüklenmektedir. Günde 40 irsaliye hareketin olduğu bu depolar arası işlem için e irsaliye düzenlemeli miyiz?

Cevap : Merhaba; ilgili klavuza göre; İşletmenin şubeleri arasında yapılan mal sevkiyatlarında da sevk irsaliyesi düzenlenmesi gereği bulunduğundan, uygulamaya kayıtlı kullanıcıların kendi işyerleri arasında gerçekleştireceği mal sevkiyatlarına ilişkin olarak e-İrsaliye düzenlenmesi gerekmektedir. Bu durumda malı gönderen ve alan bilgileri olarak aynı mükellefiyet bilgilerine yer verilecek olup, malın teslimat adresi e-İrsaliye üzerinde ilgili alana girilecektir. iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.