Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.06.2020 15:56 (Üye) Soru : İnstagram üzerinden sipariş alarak müşterilerine tişört gönderimi yapan gerçek kişi firmasının ayda 1000-2000 tl lik satışı var. İnstagram aracılığı ile yapılan satışlar için mali mühür alarak e-arşiv faturası kesmek zorunda mı? Kağıt fatura kesip gönderebilir mi? E-Arşiv fatura kesmek Zorunda ise e-arşiv entegratörlük anlaşması yapmadan portal üzerinden 100-200 tl lik faturalarını kesebilir mi?

Cevap : 30.000 TL sına kadar nihai tüketiciye(1 kişiye) yapılacak satışlar için e-arşiv fatura düzenlenmez. Kağıt fatura düzenlenir.5.000 TL sına kadar vergi mükellefi olanlar Kağıt ,5.000 TL üzerine e-arşiv fatura düzenlenir. istenmesi halinde Tüm satışlar için e-arşiv fatura düzenlenir.e-arşiv fatura için e -imza gerekmez GİB portalın dan düzenlenebilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.