Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.07.2020 16:53 (Üye) Soru : Sayın Danışmanımız Kısa çalışma ödeneği 20 mayıs 2020 de sona ermiş işyeri için ödeneğin uzatılması dolayısıyla Temmuz ayında 30 günlük kısa çalışma ödeneği otomatik olarak mı hesaplanacaktır. Bu işyeri temmuz ayında fiilen çalışıyorsa ödeneğin verilmemesi için İşkur'a müracaat mı edilmelidir. Yoksa KÇÖ kabul edilmeli midir?. KÇÖ ödeneğinin uzatılması konusundaki açıklananlar veya henüz açıklanamayan hususlar oldukça tereddüt oluşturmaktadır.Bilhassa 30 hazirandan önce 90 günden az süre ile KÇÖ almış halen çalışmakta olan işyerleri açısından neler yapılmalıdır. Teşekkür ediyorum.

Cevap : İŞKUR ödeneğin başvurusuz onayı yapma şeklinde açıklamalar bulunmaktadır. Bu yüzden fiilen çalışmanız başlamış ise bu durumu bildirir bir dilekçeyi işkura iletmeniz gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.