Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.07.2020 10:39 (Üye) Soru : satış devri gerçekleşen (ancak kesin anlaşma henüz sonuçlanmamış) bir firmamızın yeni müşavirleri son yıl 2020 defterlerini vermediğim için odaya şikayet edeceklerini söylemekteler (yazılı bir bildirim tarafıma yapılmadı) bende sözleşmemin eski yönetim kurulu ile olduğunu ve onlarla görüşmelerini söyledim. Bu durum Meslek hukuku ve etiği anlamın da cezai bir yaptırıma tabi midir? Saygılarımla.

Cevap : Şirket yönetimi sözleşmenizi tek taraflı fesih edileceğine ilişkin yazı göndermesi gerekir.Sizde yıl sonuna kadar olan alacağınızı tahsil ederek Tutanak ile yeni meslek mensubuna veya müşterinize teslim etmeniz gerekir.Bu işin tarafı yeni meslek mensubu değil Müşteridir.Sizin muhatabınız müşteridir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.