Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.07.2020 11:02 (Üye) Soru : TURMOB E İMZAYA BAŞVURDUM YANLIZ KURULUMU GERÇEKLEŞTİRMEDİM KURULUM İÇİN GELECEKLER SORUM ŞU, ,BEN HAZİRAN 2020 TAHSİLATLARIMI KAGIT ORTAMINDA YAPABİLİYORMUYUM.

Cevap : Merhaba; VUK 509 a göre kağıt olarak e-belge düzenlenebilecek durum aşağıda belirtilmiştir. Bu kapsamda ticari belgenizi düzenlemelisiniz iyi çalışmlar "Bu Tebliğe konu e-Belge uygulamalarına dâhil olan mükellefler, uygulamaya dâhil oldukları tarihin içinde bulunduğu ayın (e-Fatura ve e-Arşiv Fatura uygulamaları için 7 nci günün) sonuna kadar, söz konusu belgeleri kâğıt ortamda da düzenleyebilirler. Ancak aynı işlem için e-Belge veya kâğıt ortamdaki belgelerinden sadece birinin düzenlenmesi gerekmektedir. e-Belge uygulamalarına dahil olunan tarihin ait olduğu ayın sonundan (e-Fatura ve e-Arşiv Fatura uygulamaları için 7 nci günden) itibaren, belgelerin e-Belge olarak düzenlenmesi zorunlu olup, kağıt ortamda belge düzenlenmesi halinde Kanunda yazılı cezalar tatbik edilir."
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.