Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.07.2020 10:45 (Üye) Soru : Merhabalar Müşavirlik Hizmeti verdiğim Perakende ve Toptan Olarak Et ve Et Ürünleri Satışı Yapmak ta Olana Mükellefim Satış Anında Köpük Tabak - Streç Film ve Terazi Barkodu Kullanmakta İlgili firma için poşet dışında bu işlemlerde de GEKAP beyanı verilmesi gerekir mi ? Verilecekse nasıl olacak çünkü bu ürünler hiç bir şekilde kontrol altında tutulamıyor... mevzuatta bu firma ile ilgili bir durumu yorumlayamadım. Nihayetinde hemen coğu sektörde kullanmılmakta bu ürünler.. yardımcı olmanızı beyan yapacaksak nasıl bir yol izlemeliyiz... teşekkürler şimdiden

Cevap : Konu ile ilgili olarak web sayfamızda yayımladığımız rehberi inceleyiniz.Bahsettiğiniz ambalajlar Poşet beyannamesindeki sayılan ambalaj malzemelerinde varsa orada belirtilen tutarda beyan edilir.Ayrıntılar hakkında birimimizde bilgi sahibi değiliz. Konunun muhatabı olan Çevre ve şehircilik bakanlığı detaylı açıklama yapmadığı için yorum yapamıyoruz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.