Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.07.2020 14:13 (Üye) Soru : Sayın danışman, Mükellefimiz olan firmamızın Bayrampaşada şubesi bulunmaktadır. Bu şube de bir çalışanımız mevcuttu kısa çalışma ödeneği için bayrampaşa işkura gerekli başvuru işlemlerini yaptık, olumlu sonuçladı ödeneğimizi aldık. Fakat bayrampaşa da bulunan şubemizi kapattığımız için nakil olarak işçimizi merkeze sgk girişini yaptık. Bu durumda merkezimiz bahçelievler işkura bağlı olduğu için kapanan şube de bulunan çalışanımızın kçö kaydı bayrampaşa dan bahçelievler işkura geçişi mi gerekmektedir? Bununla alakalı ne gibi bir işlem yapmalıyız? Konuyla alakalı bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Cevap : Bu konu ile ilgili olarak nakil dilekçesi ekinde işçinin şu anda bağlı bulunduğu işkura ve önceki işkura bilgi vermeniz gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.