Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.07.2020 14:34 (Üye) Soru : Merhabalar, Bilindiği üzere KÇÖ ve NÜD 1 ay süre ile uzatıldı. Yaptığımız uygulamada, Örneğin 21.06.2020 de KÇÖ sü biten bir işçi için 22.06.2020-30.06.2020 tarhleri arası Normal Ücretsiz İzin olarak bildirim yapıyoruz. Bunun 1.nedeni NÜD nin çıkış amacının KÇÖ şartlarını sağlayamayan işçiler için getirilmesi. İkinci nedeni ise NÜD nin şartlarından birisinin de "Kısa Çalışma Ödeneğinden Yararlanılmamış Olması" dır. Haziran ayında tarafımızca hem KÇÖ hemde NÜD başvurusunda bulunmanın bir çelişki yaratacağını düşünüyoruz. Bu hususta sizin görüşlerininiz nelerdir ?

Cevap : Haziran ayı için fiili çalışma yok ise KÇÖ ve NÜD birlikte bu işlemi yapabilr ve eksik gün kodu olarak da 29 u seçebilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.