Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.07.2020 14:19 (Üye) Soru : Merhaba, daha kurumsal bir yapıya bürünmek için müşterilerimi yeni kuracağım smmm şirketine taşımak istiyorum. Yalnız geçiş aşamasında bazı problemler yaşayacağımızdan (stopaj ödemesi gibi), bazı mükellefler şu an yürütmekte olduğum serbest meslek faaliyeti ile devam etmek durumunda olabilir. Serbest meslek faaliyetim devam ederken, yeni kuracağım şirkete de beyanname gönderme yetkisi alabilir miyim? Eğer 2 ortaklı şirket olursa, diğer ortak üzerinden yetki alabilir miyim?

Cevap : Şirket kurabilirsiniz Bir engel yok. her iki ortak da yetki alabilir.Şirket olarak Müşteriler ile GİB ve e -birlek sözleşmesi (Türmob) yapılacaktır.Şirket ticari kazanç elde edeceği için GV stopajı olmaz. Düzenlenecek faturada Hizmet bedeli ve kdv yer alır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.