Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.07.2020 11:02 (Üye) Soru : Hocam günaydın.2020 de E deftere geçen bir mükellefim.var.E deftere geçen mükellefimizin muhasebe kayıtlarını yaparken Tahsil, Tediye fişini kullanmak zorunda mıyız eskiden biz muhasebede hep mahsup fişini kullanırdık.E deftere geçen mükellefimiz için de sadece mahsup fişini kullanabilir miyiz.Aylık beratları göndermeden önce, yevmiye maddesi numaralandırma işlemini yapacak mıyız. İkinci sorum: Beratlarımızı göndermeden önce muhasebe kayıtlarımızda nelere dikkat etmeliyiz.Kısaca özetlerseniz çok sevinirim.Kolay gelsin.

Cevap : Merhaba; e-muhasebe fişi şuan için ihtiyari bir uygulamadır. Bu uygulamaya geçecekseniz tahsil,tediye, mahsup hepsinin elektronik olması gereklidir. Berat dosyalarınızı göndermeden önce aylık mizanınızı ve yevmiye maddelerinizi kontrol edebilirsiniz hatalı kayıt olup olmadığına ilişkin iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.