Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.07.2020 10:42 (Üye) Soru : SAYIN DANIŞMAN MERHABA, E SERBEST MESLEK MAKBUZU İÇİN İNTER AKTİF VERGİ DAİRESİNE 28/05/2020 TARİHİNDE BAŞVURU YAPTIM HAZİRAN AYINDA E İMZAMI ALDIM VE ÖZEL ENTEGRATÖR LE SÖZLEŞMEMİ YAPTIM HAZİRAN AYI SERBEST MESLEK MAKBUZLARIMI KAĞIT OLARAK KESECEĞİM ANCAK MAKBUZLARIN TARİHİ 07/06/2020 Mİ OLMALI ? 30/06/2020 TARİHİDE OLABİLİR Mİ ?

Cevap : Merhaba; İlgili belgenin kağıt olarak düzenlenmesine ilişkin ifade tebliğ de aşağıdaki şekilde geçmektedir. "Bu Tebliğe konu e-Belge uygulamalarına dâhil olan mükellefler, uygulamaya dâhil oldukları tarihin içinde bulunduğu ayın (e-Fatura ve e-Arşiv Fatura uygulamaları için 7 nci günün) sonuna kadar, söz konusu belgeleri kâğıt ortamda da düzenleyebilirler. Ancak aynı işlem için e-Belge veya kâğıt ortamdaki belgelerinden sadece birinin düzenlenmesi gerekmektedir. e-Belge uygulamalarına dahil olunan tarihin ait olduğu ayın sonundan (e-Fatura ve e-Arşiv Fatura uygulamaları için 7 nci günden) itibaren, belgelerin e-Belge olarak düzenlenmesi zorunlu olup, kağıt ortamda belge düzenlenmesi halinde Kanunda yazılı cezalar tatbik edilir." iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.