Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.07.2020 10:59 (Üye) Soru : MERHABA, BİR FİRMAMIZ TELEKOM SEKTÖRÜNDE FİRMALARA MONTAJ HİZMETİ VERMEKTEDİR. BU HİZMET İÇİN KENDİ DEPOSUNDAN MALZEMELERİ, İŞ YAPTIĞI FİRMANIN SAHASINA GÖTÜREREK VE BU MALZEMELERİ KULLANARAK MONTAJ İŞİ YAPMAKTADIR. FİRMAMIZ KENDİ DEPOSUNDAN GÖNDERDİĞİ BU MALZEMELER İÇİN SEVK İRSALİYESİ DÜZENLEMESİ GEREKİYOR MU? VE İRSALİYEYİ KİMİN ADINA DÜZENLEMESİ GEREKLİ?

Cevap : Merhaba; irsaliye düzenlenmelidir İşletmenin şubeleri arasında yapılan mal sevkiyatlarında da sevk irsaliyesi düzenlenmesi gereği bulunduğundan, uygulamaya kayıtlı kullanıcıların kendi işyerleri arasında gerçekleştireceği mal sevkiyatlarına ilişkin olarak e-İrsaliye düzenlenmesi gerekmektedir. Bu durumda malı gönderen ve alan bilgileri olarak aynı mükellefiyet bilgilerine yer verilecek olup, malın teslimat adresi e-İrsaliye üzerinde ilgili alana girilecektir. iyi günler
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.