Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.07.2020 11:06 (Üye) Soru : Merhaba,gemi inşaatı proje çizimi ve üretimi üzerine faaliyet gösterip, tek kişilik ltd şirket ortağı olan müşterim Hollandaya iş için gitmişti. Orada bir firmaya gemi yapımı ile ilgili danışmanlık vermiş ve verdiği danışmanlık hizmetine karşılık euro olarak fatura kesmesi lazım. Keseceği faturanın euro karşılığı ortalama 45.000 TL ye tekabül ediyor. Ama gib in 5.000-30.000 e-arşiv portalında fatura kesemiyor. Çünkü hizmeti alan firma Hollanda firması ve portalda vergi numarası çıkmadığı için firma bilgilerini sistem getirmiyor ve faturayı kesemiyor. Bu durumda bu faturayı nasıl kesmemiz lazım? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : Merhaba; ihracat durumunda yurt dışı vergi mükelleflerine BA-BS uyumluluğu için alıcı VKN bölümüne 2222222222 yazabilirsiniz iyi günler
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.