Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.07.2020 10:16 (Üye) Soru : GEKAP Beyannamesi hakkında Fırıncı ve eczacılık sektöründe bulunan firmalarım poşet satışı yapmamakta ve buna bağlı olarak vergiyi doğuran olay bulunmamakta. Poşet beyanı ilk çıktığında kurumlar vergisi mükellefi olmamızdan dolayı fırıncı olan firmalarımıza boş beyanname düzenledik. her iki sektör içinde satışımız olmadığı halde boş beyanname vermeye devam etme zorunluluğumuz var mı? eğer bu zorunluluk kapsamında değilsek gelir idaresine dilekçeyle başvurarak beyanname mükellefiyetimiz kaldırılabilir mi?

Cevap : Zorunluluk kapsamında olmadığınızı VD bildirerek mükellefiyeti kapatabilirsiniz. Aşağıdaki link de bulunana Rehberi inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1738/Mevzuat-Dosya/01072020-gekap-rehberi.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.