Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.07.2020 12:18 (Üye) Soru : sayın yetkili, 2010 yılında smmm olarak ofisimi açtım, 2019 yılı haziran ayında tek ortaklı limited şirketi kurarak faaliyetime tüzel kişilik devam ettirdim. limited şirket olarak yaptığım faaliyetlerimde mükelleflerime fatura değil smmkz kestim.E-smmkz zorunluğu benim şirketimi kapsıyor mu? Benim manuel olarak smmkz kesmem de bir sakınca var mı? Yoksa tüzel kişiliğe geçtikten sonra fatura mı kesmem gerekiyordu. Ben o dönemde sorduğumda benim insiyatifimde olduğu söylenmişti. İstersem smmkz - istersem fatura kesebileceğim söylenmişti. Konuyla ilgili geri dönüş yaparsanız sevinirim.iyi çalışmalar

Cevap : Mesleki şirketinizde SM Makbuzu düzenleyemez. Fatura düzenlenmesi gerekir. Mesleki Şirketiniz. Kağıt veya e-smm kullanamaz.Fatura düzenleyeceksiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.