Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.07.2020 09:41 (Üye) Soru : Merhabalar. Tasfiyeye girmek isteyen 2 ortaklı bir limited şirketin yaklaşık 50.000.-TL.sgk.ve vergi borcu var.Fakat aynı zamanda ortaklardan birinin 300.000.-Tl şirketten alacağı var.Şirket iş yapmayan atıl bir firmadır.Mal varlığı ve parası yok.İlgili kamu borçları şirketin mal varlığından karşılanamadığına göre nasıl bir yol izlemeliyim.Teşekkürler. Cengiz HERGÜNLÜ SMMM.

Cevap : Konu TTK bakımından değerlendirilecek konu olmasa da, Kamu borçları olması hasebiyle şirketin tasfiye edilerek kapatılması mümkün görülmemektedir, borç bir şekilde amme alacakları kanununa göre takibi yapılır, önerim bu borçların yapılandırma usullerine veya kurumlarla görüşülerek bir yola bağlanması ve temizlenmesi şeklindedir. iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.