Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.07.2020 12:04 (Üye) Soru : merhabalar gekap beyannamesi ileilgili fikrinizi almak isterim şirketimizi müzik çalar ,aksesuar ürünü ithal etmekte gekaptan sorumlu olduğugumu biliyorum ambalaj için beyan vereckemiyiz ve ithal ettiğimiz müzik çalar elektornik eşya için de beyan vermeliyzi yani hem elektronik eşya hem ambalaj dan mı sorumlu oluryoruz. 2-gümrük beyanında millileşen ürünler için mi verilmeli daha çekmediğim ANTREP DA KALAN ürünler için verilcek mi?

Cevap : 1-Ambalaj içinde gekap beyannamesi verilmesi gerektiği görüşündeyiz. 2-Mal milli leşince beyan verilir. Konu ile ilgili olarak odamızın hazırladığı gekap rehberi aşağıdaki linkdedir. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1738/Mevzuat-Dosya/01072020-gekap-rehberi.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.