Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.07.2020 14:09 (Üye) Soru : İYİ GÜNLER DİLİYORUM. MUHASEBESİNİ TUTTUĞUM APARTMAN YÖNETİCİLİĞİNİN KESTİĞİM MAKBUZDAN DOLAYI 3 AYLIK MUHTASAR BEYANNAMESİNİ VERİYORUM. KAPICISI İÇİN HER AY E BİLDİRGE VERİYORDUM. 1 TEMMUZ İTİBARİ İLE KAPICISI İÇİN MUHTASAR VE PRİM HİZMET BEYANNAMESİ VEREBİLİRMİYİM. TEŞEKKÜRLER.

Cevap : Temmuz için ağustosta MUHSGK olarak verilecek beyannameler aylık verilecektir. Normal olarak 1 ve daha fazla çalışanı olanlar Vergi ve sgk kesintilerini içeren birleştirilmiş muhtasar beyannameyi aylık verilebileceği gibi, İSTENİR İSE Sadece SGK kesintilerini Birleştirilmiş muhtasar beyanname,ile aylık verilecek.Vergi kesintilerini ise yine birleştirilmiş muhtasar beyanname ile 3 ayda bir verilebilir.(Çalışan sayısı 1-10 Olanlar için)
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.