Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.07.2020 18:02 (Üye) Soru : Mükellefimiz,organize sanayi bölgesinde iş makinaları yedek parçaları üretimi faaliyetinde bulunmaktadır.Makina ve tezgahlarda kullanılmak üzere, yurtiçinde madeni yağ satan firmalardan madeni yağları temin etmekteyiz.Temin ettiğimiz bu madeni yağları,makina ve tezgahlarda kullanmak dışında gerek satmak için gerekse de madeni yağ üretiminde hammadde olarak kullanarak madeni yağ elde etmek için kullanmamaktayız.Yanlızca makine ve tezgahlarda kullanmaktayız. Bu bilgilere göre; Madeni yağlar için GEKAP mükellefiyetimiz bulunmakta mıdır?Madeni yağlar için GEKAP beyan edip ödeyecek miyiz? Bilgi vermenizi rica ederim.

Cevap : Gekap beyannamesi vereceksiniz. Konu ile ilgili aşağıdaki linkde bulunan rehberi inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1738/Mevzuat-Dosya/01072020-gekap-rehberi.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.