Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.07.2020 08:57 (Üye) Soru : Merhaba şirket %40 - 40 - 20 olarak dağılımlı ortaklığa sahiptir Gecmıs yıl karlarının sermaye ılave edılmesı konusunda, genel kurul yapılmak ıstenmektedır. Genel kurul çağrılı yapılacaktır. %80 oya sahip kişiler buna onay verecekler ancak %20 lik sahıbı bulunan kısı ya toplantıya gelmeyecek yada gelıp artırıma onay vermeyecektır Bu durumda kanunda yer alan Temsil edilen oyların en az 2/3’ünün ve oy hakkı bulunan esas sermayenin tamamının salt çoğunluğunun bir arada bulunması koşulu ve aynı nisap ile alınır.'dan yola cıkarsan bu kararı tescıl ettırebılır mıyız?

Cevap : Esas mukavelede ağırlaştırılmış nisap yok ise TTK nın amir hükmüne uygun toplantı ve karar nisabı ile işlemlerinizin tescili için engel bir düzenleme bulunmamaktadır, iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.