Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.07.2020 17:58 (Üye) Soru : Merhabalar;üç adet A.Ş,bir adet LTD.ŞTİ olmak üzere toplamda grup firması olarak dört adet firmamız mevcut.Hepsinin genel merkez adresleri aynı yerde ve ortakları aynı kişiler.Dört firmanın birinde tam gün sigortalı olarak gözükmekte ve o firmanın beyannamelerini kendi adımla göndermekteyim.Sorum şu gurup firması olması acısından diğer firmalarında Sgk bildirgelerinde gözükmek şartıyla örneğin üç firmada onar günlük çalışarak o firmalarında beyannamelerini kendi adımı yazarak gönderebilirmiyim ? Teşekkür ederim.

Cevap : Hayır gönderemezsiniz. Bağımlı çalışan meslek mensupları sadece bir mükellefin beyannamelerini şirket şifresi ile gönderebilir.Şirketlerin ortaklarının aynı olması veya grup şirketi olması bu durumu değiştirmez.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.