Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.07.2020 18:12 (Üye) Soru : Merhaba 2872 sayılı Çevre Kanununun ek-1 sayılı listesinde yer alan ürünlerden elektrikli ve elektronik eşya kategorisinde yer alan ürünlerin belirlenmesinde "Büyük ölçekli sabit endüstriyel aletler, Geri Kazanım Katılım Payına İlişkin Yönetmelik kapsamındaki “elektrikli ve elektronik eşya” olarak değerlendirilmez." ifadesi yer almaktadır. Bu kapsamda elektrik panosu imalatı ve satışı yapan firmamız GEKAP kapsamına dahil edilecek midir?

Cevap : Konu ile ilgili aşağıdaki linkde bulunan rehberi inceleyiniz. (ELEKTRİKLİ VE ELEKTRONİK EŞYA) başlıklı bölümdeki Örnek 2 ye göre kapsamda olmadığı . Resmi görüş için Çevre ve şehircilik İl md den bilgi alınız https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1738/Mevzuat-Dosya/01072020-gekap-rehberi.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.