Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.07.2020 11:10 (Üye) Soru : Merhaba, 21/06/2020 tarihinde biten KÇÖ den sonra 9 günlük çalışılmayan süre için hangi kod ile bildirim yapmalıyız. 29 kod ile bildirilmesi konusunda odamızın bir görüşü var fakat, devam eden KÇÖ ardından çalışılmayan ve eksik olan günler için 27 kod kullanılması gerekmez mi? KÇÖ hiç olmasaydı 29 kullanabiliriz diye düşünmekteyim. ayrıca KÇÖ ve NÜD birlikte kullanılamadığıdan 27 kodun kullanılması gerekir sanırım. konuya ilişkin bilgilendirme rica ederim. saygılarımla Nakdi ücret alınamadığını biliyorum. bu sebeple 27 kod kullanılması

Cevap : Öncelikle Haziran ayı bakiye günleriniz için eğer KÇÖ sonlanmışsa NÜD başvurusu yapabilirdiniz. NÜd başvurusu yapmanız halindede bu kod 29 olur. NÜD yok ve fiili çalışma yok ise kod 27 olması gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.